5 кроків для захисту від "вірусів": Антивірусні програми та утиліти
Хотілося б коротко і чітко розповісти Вам про звичайні кроки для покращення захисту комп'ютера від вірусної загрози. Але під час написання виявилося, що стаття виходить за межу однієї статті. Тому ми її трохи розтягнемо і поділимо на 4 статті. Чому 4 а не 5? Тому що перший крок і другий вони скажімо так однакові, вірніше об'єднанні однією темою.
Отже, це перша стаття і в ній ми розповімо про антивірусні програми та утиліти: типи і можливості, вибір, встановлення та використання.
Типи і можливості антивірусного ПО
На сьогоднішній день вибір антивірусного ПО дуже великий. Зазвичай їх можна поділити на дві категорії: безкоштовні і платні. Різниця між цими категоріями звичайно є: зазвичай безкоштовні антивіруси слабкіші і не мають підтримки розробника. Хоча і платні антивірусні програми не гарантують Вам 100% безпеки і захисту. Але на сам перед виділяють такі типи
- Сканери
- Монітори
- Реєструє монітор як системний сервіс, який запускається незалежно від імені користувача
- Інтегрує монітор в поштову програму або іншу програму.
- Ревізори змін
- Імунізатори
- Комбіновані
Вибір антивірусної програми
Встановлювати антивірусну програму потрібно. А от яку? Це питання задають багато людей, прихильники того чи іншого рішення рекламують свою антивірусну програму. Щож робити, коли одні кажуть "в мене в дома стоїть Nod32 и в мене не має проблем", а інші кажуть що "Nod32 поганий, бо післня нього "Антивірус Касперський" виявив багато вірусів"?
Спочатку поставте собі запитання: чи готові Ви платити за антивірусну програму? Так, є безкоштовні антивірусне ПО, але як вже йшлося раніше вони не повноцінні, тобто їхній платний аналог має більше функцій. Рекомендуємо все ж таки купити ліцензійний антивірусну програму, тим паче що зараз вони не так вже і дорого коштують, а ще на ринку є багато спеціальних пропозицій, на кшталт "Купи 1 ліцензію і отримай 2 безкоштовно". Якщо Ви вважаєте, що за це не потрібно платити, то ми можемо лише допомогти Вам у виборі більш кращого продукта. Перегляньте ось цей пост "Огляд антивірусних програм 2011". Можливо Ви знайдете те, що Ви вважаєте собі потрібним.
Також при виборі програми слід робити увагу на оновлення програми і її бази даних вірусів, вплив на навантаження системи, використання додаткових можливостей, наприклад "Батьківський контроль". А ще антивірусне ПЗ повинні вміти захищати себе, що не дозволить так званим "псевдо антивірусникам" видаляти антивірусне ПЗ й імітуючи його використовувати Ваш комп'ютер в злочинних намірах.
Встановлення і використання антивірусного ПЗ
- Антивірусну програму слід ставити на нову встановлену систему, до першого підключення до інтернету. Чому? Тому що встановлене, нехай ще не оновлене антивірусне ПЗз, вже додає "плюси" до захисту, що знижує ризик зараження комп'ютера.
- Краща антивірусна програма та, що має оновлення і постійне, не раз в рік чи в місяць, а краще кожної неділі. Оновлення повинно бути як самої програми, так і Бази Даних вірусів. Швидкість розповсюдження вірусних програм з кожним днем збільшується і ті хто на це реагує і відстежує можуть дати більше гарантій захисту. Отже, після встановлення програми під'єднайтеся до інтеренет-мережі і спробуйте оновіть програму. Це необхідно, так як Ви могли придбати програму, яка пролежала на полиці 1 місяць, а за цей період вийшов дуже небезпечний вірус, а без оновлення Ваша система піддається ризику зараженя.
- Після встановлення програми краще провести сканування системи. Про вся випадок, бо можливо Ви встановлювали програму не на так звану "чисту" операційну систему. Чи під час оновлення використовували систему для інших потреб: пошук інформації в інтернеті, друкували сторінку з "флешки".
- Як що програма вміє робити сповіщення, то краще їх увімкнути. Це дозволить Вам слідкувати, що саме програма робить. А ще намагайтеся переглядати так звані "логі", тобто історію програми чи журнал. Зазвичай там міститься інформація, які ресурси були заражені чи що дають нові оновлення.
- Лікарі кажуть, що профілактика може знизити ризик захворіти на 80%. Ми також радимо планове тижневе сканування системи. Оберіть будь який день тижня, не місяця чи року, а тижня і заплануйте сканування системи. Ще краще, коли при запуску операційної системи йде швидке сканування, хоча це впливає на тривалість запуску системи.
- Ні коли, ні в якому випадку не вимикайте антивірусну програму. Наслідки таких дій можуть бути фатальними. Як що антивірусна програма вміє перевіряти під'єднанні носії інформації одразу (наприклад флешки) то не зупиняйте його, особливо як що хтось Вам приніс щось подивитися/роздрукувати/завантажити.
Чим більше антивірусних програм тим краще?
Це не вірна думка. Не варто використовувати два різних антивіруса одночасно. Це може призвести лише до виникнення додаткових проблем через конфлікти між додатками і до істотного уповільнення роботи системи. До того ж, рішення від різних виробників можуть помилково приймати антивірусні бази один одного за справжні віруси. Загалом, ефективне спільне використання двох антивірусних програм практично неможливо.
Але варто використовувати для перевірок так звані LiveCD, які спеціально створенні для сканування системи на наявність вірусів. Наприклад Dr.Web® LiveCD чи Kaspersky Rescue Disk. На цих дисках Ви знайдете безкоштовні програми від виробників антивірусного ПЗ, але вони працюють як сканери. Тобто, постійного захисту вони не надають. За посиланнями ви завантажуєте ISO-образи, які можна записати будь якою програмою для записів дисків.
Отже, як що, наприклад, Ви використовуєте антивірсну програму від "Лабораторія Касперського", то можна завантажити перевірочний диск або саму програму Curelt від виробника антивірусного ПЗ Dr.Web і запустити його для перевірки системи.
Понравилась статья? Поделись!